Bizim Şarkımız


Annem tam bir Fatih Kisaparmak hayranıydı. İlk cıktığı günden beri tüm kasetleri arşivinde ve tüm şarkıları ezberindeydi. Bense pek sevmezdim onu dinlemeyi ve bu yüzden hep değiştirmek isterdim o çalınca. Çocukken konserlerine giderdik hep beraber, annem öyle ıslıklar çalıp coşardı ki hayran olurdum o haline. Babam da caktırmadan kıskanırdı ama engel olmadı hiç onun bu fanatik haline. Şimdi telefonumda koca bir Fatih Kısaparmak arşivi var ve en eski şarkıları bile zihnimde bana annemin anılarını hatırlatıyor. İyi ki diyorum şimdi, iyi ki Fatih Kısaparmak var çünkü o şarkıların her birinde ruhum ayrı yerlerde geziyor.

Ve arşivden bir şarkı çıkıyor, mıhlanıp kalıyorum. Nefesim kesiliyor çünkü çalan şarkı, “Aslan oğlum, güzel kızım...."  diye devam ediyor.  Aman Allah'ım hatırlıyorum, annem bunu eşlik ede ede söylerdi kardeşimle bana ama biz o kadar küçüktük ki anlamıyorduk anlamını.

Şimdi anlıyorum anne. Anlıyorum ve dün değil bugün söylemişsin gibi, görmediğim ama varolduğuna tüm kalbimle inandığım o yerden bize seslenmişsin gibi. Bu şarkıyı bir miras gibi alıyorum ve şu an blog temamı değiştirip çocuklarıma adıyorum. Bir kızın bir oğlun vardı, bir kızım bir oğlum var.


 

Hiç yorum yok: